دوربین مدار بسته دام (Dome)

دوربین مدار بسته دام (Dome)
دوربین مدار بسته دام (Dome)

دوربین مدار بسته دام (Dome) یا سقفی یکی از پر کاربرد ترین نوع دوربین ها می باشد که اقلب موارد و در بیشتر پروژه های سیستم امنیتی در محیط های داخلی و به دور از گرد و غبار و رطوبت های خارجی نصب و مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین ها معمولا به شرایط محیطی حساس و در صورت برخورد با آب به سادگی آسیب پذیر هستند!

دوربین مداربسته دام (Dome) یا سقفی

این نوع از دوربین مداربسته که به صورت نیم کره ای می باشد معمولا در محیط های بسته یا Indoor مورد استفاده قرار میگیرند.
نکته مهم درباره این مدل از دوربین مدار بسته این است که آن ها در مقابل گرد و غبار و رطوبت آسیب پذیر هستند و به سادگی دچار مشکل می شوند برای همین نباید از آن ها در محیط های باز استفاده کرد.

مکان مناسب جهت نصب دوربین مدار بسته دام (Dome)

این نوع دوربین معمولا به سقف پیچ می شود ولی در مواردی با توجه به شرایط محیط بر روی دیوار نیز قابل نصب می باشد.
ارتفاع مناسب جهت نصب این نوع از دوربین مداربسته حدود 2 تا 3 متر و به اندازه سقف های با ارتفاع معمولی می باشد. این مدل از دوربین مدار بسته نیز مانند بقیه آن ها مجهز به ال ای دی های مادون قرمز ، جهت نمایش تصاویر در شب است.

کیفیت و لنز دوربین مداربسته دام (Dome)

دوربین مدار بسته دام نیز مانند دیگر دوربین ها دارای کیفیت های متفاوت تصویر می باشد همچنین لنز این دوربین ها با توجه به زاویه مورد نیاز برای دیدن تصویر ها انتخاب می شود.

جمع بندی نهایی

در مجموع می توان گفت که دوربین مداربسته دام (Dome) یا سقفی بیشتر در محیط هایی که زیبایی اهمیت بیشتری دارد استفاده می شود.
این دوربین ها به دلیل اندازه کوچک تر و ظاهری بهتر مناسب استفاده در داخل خانه ، ویلا ، دفتر کار و برخی از مغازه های کوچک هستند و می توانند بیشترین بازدهی را داشته باشند.

2 دیدگاه‌ در “دوربین مدار بسته دام (Dome)”

    1. نویسنده

      با سپاس فراوان از شما بازدید کننده گرامی
      انجام وظیفه می کنیم

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *