انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مداربسته
انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته در اشکال و تکنولوژی های محتلف وجود دارد که می توان از آن ها برای جنبه های گوناگون امنیتی استفاده کرد ، تنوع استفاده آن ها به دو بخش اصلی حفاظتی و نظارتی تقسیم می شود که در بخش نظارتی کیفیت دوربین ها تنها در حدی است که بتوان حرکات و رفتار در محیط مورد نظر را رصد کرد اما در بخش حفاظتی کیفیت تصویر دوربین ها به گونه ای است که به راحتی علاوه بر حرکات و رفتار ، چهره اشخاص یا پلاک خودرو ها نیز کاملا قابل تشخیص و بررسی می باشد.

انواع دوربین مدار بسته

شکل ظاهری و تکنولوژی ساخت

انواع دوربین مداربسته (شکل ظاهری)

دوربین های مدار بسته در اشکال مختلفی تولید می شوند که علاوه بر شکل ظاهری هر کدام برای محیط های خاص مورد استفاده قرار می گیرند ، مثلا به طور معمول دوربین های دام برای داخل و بولت برای خارج ساختمان استفاده می شوند.

اصلی ترین اشکال

برخی از اصلی ترین اشکال دوربین مداربسته عبارت است از : دوربین های پین هول یا لنز سوزنیمینیاتوریدامبولتبند انگشتیدوربین مداربسته لامپیPTZ یا چرخشیدوربین چشمی درب و انواع دوربین های موتور دار.

انواع دوربین مدار بسته (تکنولوژی)

دوربین های مدار بسته علاوه بر شکل ظاهری به سه دسته اصلی از لحاظ تکنولوژی ساخت تقسیم می شوند ، انواع دوربین مداربسته از لحاظ تکنولوژی ساخت به شرح زیر می باشد.

انواع تکنولوژی

دوربین مدار بسته آنالوگ (ANALOG)دوربین مداربسته ای اچ دی (AHD) و دوربین های تحت شبکه یا آی پی (IP) ، تفاوت اصلی بین تکنولوژی های مختلف ، کیفیت تصویر و وضوح آن ها می باشد که دوربین های IP بالاترین کیفیت و دوربین های ANALOG پایین ترین کیفیت را دارا می باشند.

نکته

قابلیت و توانایی نمایش تصاویر در تاریکی که دید در شب نیز نامیده میشود یک قابلیت به حساب می آید مانند دوربین های میکروفن دار و جزو تقسیم بندی ها نمی باشد ، امروزه این قابلیت در اکثر دوربین های مدار بسته قرار دارد و به ما این امکان را می دهد تا در تاریکی مطلق نیز هیچ اتفاقی را از دست ندهیم!

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *