خرید دوربین مداربسته (راهنما)

خرید دوربین مدار بسته
خرید دوربین مداربسته

با توجه به اهمیت موضوع خرید دوربین مداربسته و پیچیدگی هایی از جمله گستردگی و تنوع تجهیزات و قیمت های متفاوت در این بحث و برای جلوگیری از گمراهی و سر در گمی شما در هنگام انتخاب سعی کردیم تا به اصلی ترین نکات که میتواند در انتخابی بهتر شما را یاری کند بپردازیم که در ادامه این مقاله آن ها را معرفی کرده و در انتها نتیجه گیری می کنیم.

اشخاص ، فروشگاه ها و شرکت ها

اهمیت دوربین مدار بسته

امروزه با در نظر گرفتن شرایط کنونی و با توجه به قوانین جاری اهمیت استفاده از دوربین های مداربسته بر هیچ کس پوشیده نیست ، از مهمترین دلایل خرید دوربین مداربسته را میتوان جلوگیری و پیشگیری از وقوع جرم که خود باعث ایجاد امنیت میشود نام برد.
لازم به ذکر است که دوربین ها میتوانند تا حد زیادی کنترل را بر محیط افزایش دهند به گونه ای که دیگر هیچ اتفاقی از چشمان شما دور نخواهد ماند.

معرفی روش های خرید

برای این امر چندین روش وجود دارد که ابتدا آن ها را معرفی کرده و سپس راجع به معایب و مزایای هر کدام توضیح میدهیم.
در مجموع سه روش اصلی برای خرید دوربین مداربسته وجود دارد : اشخاص فعال در این حوضه (شخص) – فروشگاه ها یا مغازه ها – شرکت ها و سازمان ها

خرید دوربین مداربسته از اشخاص

امروزه افراد بسیاری در بخش سیستم های امنیتی و بازار های مرتبط با آن وارد شده اند اما اکثرا تنها به دلیل سود جویی بوده و تخصص خاصی جز تجربیاتی که در حین کار کسب کرده اند ندارند ، این امر باعث می شود که به دلیل عدم شناخت و بعضا فقط با در نظر گرفتن منافع خود تجهیزات را به شما پیشنهاد دهند که در نهایت این باعث می شود جدای از نصب غیر اصولی امنیت نیز بر قرار نشود چرا که از تجهیزاتی که مناسب پروژه شما نبوده استفاده شده است.

نکته

معمولا پس از خرید از اشخاص و پس از چند ماه که تجهیزات نصب و راه اندازی شدند دچار مشکلی شده و متاسفانه به دلیل نبود قانون اشخاص از رفع مشکل شما سر باز می زنند که این یعنی در این روش خرید گارانتی و خدمات معنایی ندارد!

خرید دوربین مدار بسته از فروشگاه ها

در این روش خرید شما باید ابتدا فروشگاه مورد نظر را پیدا کنید و پس از مشورت با فروشنده اقدام به خرید دوربین مدار بسته کنید ولی به دلیل گستردگی و تنوع بالای تجهیزات امنیتی و عدم بازدید فروشنده از محیط پروژه شما همچنان امکان خرید تجهیزات نا مناسب وجود دارد ، از طرفی نیز همانگونه که میدانیم معمولا فروشنده ها اجناس موجود خود را پیشنهاد می کنند که این امر باعث می شود که شما از اصل امنیت که مهمترین دلیل برای نصب دوربین مداربسته بوده دور شوید.

نکته

خرید از فروشگاه ها و مغازه ها به احتمال زیاد هزینه های خرید را برای شما کاهش میدهد و قیمت ها مناسب تر می شوند اما بزرگترین مشکل بعد از خرید و در هنگام نصب تجهیزات می باشد چرا که اکثر افراد اجناسی که خودتان خرید کرده اید را نصب نمیکنند ، مگر آنکه در کار خود مبتدی بوده و نیاز به کسب تجربه داشته باشند!

خرید دوربین مداربسته از شرکت ها

شما با خرید دوربین مدار بسته از شرکت ها احتمالا مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری هستید اما بعضی از ویژگی ها از جمله امکان بازدید از پروژه توسط کارشناسان قبل از خرید ، معرفی تجهیزات مناسب با توجه به محیط شما ، نصب توسط افراد حرفه ای و دوره دیده و در نهایت پشتیبانی و گارانتی شرکتی که با توجه به قوانین شرکت ها مجبور به پشتیبانی هستند می تواند قیمت های بالاتر آن ها را پوشش دهد و در آینده شما را از خرید دوربین مدار بسته راضی تر کند.

نکته

مهمترین دلیل برای خرید دوربین مدار بسته از شرکت ها الزام قانونی آن ها برای ارائه خدمات و پشتیبانی می باشد که در ماه های آتی پس از نصب تجهیزات حتما به آن نیاز خواهید داشت!

نتیجه گیری نهایی

در پایان این مقاله باید گفت که با توجه به واقعیت های بیان شده این شما هستید که باید تصمیم گیری کنید اما با توجه به تجربه کاری ما تمام تجهیزات امنیتی از جمله دوربین مداربسته نیاز به بازدید های دوره ای و خدمات پس از فروش دارند ، درست همانند آسانسور ها که حتما نیاز به بازدید های منظم دارند حال شاید کم اهمیت تر اما مثلا به این فکر کنید که پس از یک اتفاق مهم مثل سرقت ، شما نیاز به بازبینی فیلم های دوربین مداربسته خود دارید اما متوجه می شوید که به دلیل خرابی هارد یا یک نقص فنی دیگر هیچ فیلمی از آن اتفاق را در دسترس ندارید …

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *