ماکت دوربین مداربسته

ماکت دوربین مدار بسته
ماکت دوربین مدار بسته

ماکت دوربین مداربسته همان قاب دوربین مدار بسته می باشد که درون آن از قطعات الکتریکی مثل برد ها ، لنز و غیره خبری نیست ، البته مدل هایی از آن ها دارای چراغی چشمک زن از نوع LED هستند که توسط باتری روشن شده و به این ماکت جلوه واقعی تر و جذاب تری می دهند ، ولی در مجموع کارایی آن ها فقط پیشگیری از اعمال مجرمانه توسط جنبه های روانی وجود دوربین می باشد و توانایی در نمایش و ذخیره تصاویر ندارند!

ماکت دوربین مداربسته

دلایل و اصول استفاده و کیفیت ها

دلایل استفاده از ماکت دوربین مدار بسته

استفاده از ماکت دوربین مداربسته دلایل گوناگونی دارد که میتوان از مهمترین آن به صرفه جویی در هزینه نسبت به سیستم امنیتی اصلی ، پر شدن پورت های ورودی دستگاه ضبط ویدیویی و یا عدم توانایی برقراری ارتباط دوربین با DVR یا NVR نام برد.

اصول استفاده از ماکت دوربین مداربسته

نکته مهم در نصب ماکت دوربین مدار بسته قرارگیری و اتصال آن با سقف یا دیوار می باشد به طوری که بتواند کاملا حس واقعی بودن را به بیننده القاء کند ، زیرا تنها در این صورت است که باعث پیشگیری و جلوگیری از اعمال و رفتار مجرامانه می شود.

جنس ماکت دوربین مدار بسته

جنس این ماکت ها معمولا از پلاستیکی فشرده و در برخی از مدل ها فلزی می باشد که در نوع فلزی پوشش رنگی بر روی آن پاشیده شده (برای زیبایی و جلوگیری از زنگ زدگی) و تنها تفاوت بین مدل فلزی و پلاستیکی قیمت آن می باشد که طبیعتا مدل فلزی قدری گران تر است.

مدل فلزی
ماکت بولت فلزی
ماکت بولت فلزی
مدل پلاستیکی
ماکت دام پلاستیکی
ماکت دام پلاستیکی

توصیه ویو پوینت برای استفاده از ماکت

مطمعنا ماکت دوربین مداربسته ایده ای کارساز برای زمان هایی می باشد که شما بنابر یکی از دلایل ذکر شده در ابتدای مقاله امکان استفاده از دوربین های واقعی که قابلیت نمایش و ذخیره تصاویر را دارا می باشند ، نداشته باشید ، اما توصیه ما این است که تا حد امکان حتی اگر می خواهید از ماکت دوربین مدار بسته استفاده کنید ، همزمان از دوربین های واقعی و اصلی نیز استفاده کنید ، حال با تعداد کمتر یا تنها در بخش های پر خطرتر که نیاز به ایمنی بیشتری دارند.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *