هک دوربین مدار بسته

هک دوربین مداربسته
هک دوربین مدار بسته

هک دوربین مدار بسته مبحثی جنجالی که برای بسیاری دوست داشتنی بوده و به دنبال آن هستند و عده ای نیز نگران از آن به دنبال بالا بردن امنیت می گردند ، اما آیا امکان آن وجود دارد که بتوان وارد سیستم دوربین مداربسته شخص یا ارگانی شد و به اصطلاح آن را هک کرد؟ برای رسیدن به جواب این سوال در ادامه این مقاله با ما همراه باشید!

هک دوربین مداربسته

ردیابی ، رخنه ، نفوذ و دسترسی

هک دوربین مدار بسته از دروغ تا واقعیت

معمولا پس از نصب دوربین مدار بسته صاحبان آن میتوانند به دو صورت از آن استفاده کنند ، یکی به حالت آفلاین یا لوکال که محدود شده به همان محیط است و قابلیت مشاهده و دسترسی به تصاویر تنها از همان محیط امکان پذیر می باشد و راه دیگر استفاده به صورت آنلاین می باشد که در این روش امکان مشاهده و مدیریت تصاویر از هر مکان و موقعیت جغرافیایی امکان پذیر می باشد.

روش های استفاده از دوربین مداربسته

استفاده آفلاین

در روش استفاده آفلاین شما میتوانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی از هک دوربین مدار بسته از سیستم خود استفاده کنید چرا که حتی برای شما که صاحب آن هستید نیز امکان ورود به سیستم از مکانی غیر از محیط نصب شده دستگاه ضبط ویدیویی وجود ندارد!

استفاده آنلاین

در روش استفاده آنلاین در اصل دستگاه ضبط ویدیویی شما که تمام دوربین ها به آن متصل است از طریق کابل شبکه یا در مواردی به صورت بیسیم به اینترنت سراسری وصل می شوند و دلیل آنکه شما میتوانید از نقاطی دیگر نیز به سیستم وارد شوید همین امر می باشد ، این مساله این امکان را می دهد که اشخاص دیگر نیز بتوانند برای ورود به سیستم مداربسته شما اقدام کنند ولی آیا موفق به دسترسی می شوند و باید نگران بود؟

امنیت در دوربین مداربسته

تمام سیستم های امنیتی از جمله دوربین مدار بسته همانطور که از نامشان مشخص است برای برقراری امنیت طراحی شده اند بنابر این کمی دور از ذهن است که بتوان به سادگی به آنها نفوذ کرد چرا که تمام آن ها مانند اکانت هایی که مطمعنا تا امروز برای خود ساخته اید دارای نام کاربری و رمز عبور هستند و برای حفظ امنیت به مراتب از بسیاری اکانت ها امنیت بیشتری دارند!

آموزش هک دوربین مداربسته

این بخش از مقاله برای افرادی می باشد که قصد دارند به سیستم امنیتی شما نفوذ کنند و در فکر هک دوربین مدار بسته شما هستند ، این افراد باید بدانند که تنها روشی که برای اشخاص عادی مثل من و شما وجود دارد برای دستیابی به تصاویر دوربین مداربسته اشخاص دیگر ، دانستن نام کاربری و کلمه عبور می باشد ، پس پیشنهاد من به شما این است که بیهوده وقت خود را برای دسترسی با روش های مختلف تلف نکنید همچنین از شما صاحبان دوربین مداربسته می خواهم در حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور خود نهایت دقت را داشته باشید.

نکته

معمولا برای مشاهده و مدیریت تصاویر به صورت آنلان و از تمام نقاط نیاز به نرم افزاری متناسب با دستگاه ضبط ویدیویی شما می باشد که این نرم افزار ها نیاز به سریال نامبر دستگاه شما ، نام کاربری و رمز عبور دارد که علاوه بر این ها خود دستگاه ضبط ویدیویی نیز دارای نام کاربری و رمز عبور جداگانه می باشد ، بنابر این برای ورود به سیستم حداقل پنج مورد شامل سریال دستگاه ، یوزرنیم و پسورد ها نیاز است ، پس امنیت بسیار بسیار بالا می باشد!

نتیجه گیری نهایی

در انتها باید گفت هک دوربین مداربسته غیر ممکن نیست اما فرآیند بسیار پیچیده ای دارد که اکثرا قادر به انجام آن نیستند مگر افراد معدودی که به آن ها هکر می گوییم ، البته از نوع حرفه ای آن که غالبا وقت خود را برای چنین کاری صرف نمی کنند مگر در ازای مبالغ و سود بسیار بالا!
بنابر این سعی کنید برای سیستم امنیتی خود از نام کاربری و رمز عبور مطمعن استفاده کنید و آن ها را در جایی امن و به دور از دسترس افراد نگه دارید ، در این صورت چه به صورت آفلاین و چه به صورت آنلابن می توانید با خیالی آسوده از سیستم امنیتی خود استفاده کنید.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *