دوربین مدار بسته بولت (Bullet)

مقاله آموزشی دوربین مداربسته بولت
دوربین مداربسته بولت

دوربین مدار بسته بولت (Bullet) چیست؟ دوربین مداربسته بولت که در زبان انگلیسی به معنی گلوله می باشد ، این نام را بر اساس شکل ظاهری خود که کشیده و گلوله مانند است به خود اختصاص داده است. دوربین مداربسته Bullet دارای کیفیت های مختلفی می باشد که از لحاظ تکنولوژی ساخت به سه دسته اصلی دوربین های مداربسته آنالوگ ، AHD و تحت شبکه (IP) تقسیم می شود.

دوربین مداربسته Bullet

مقاوم و سخت جان در برابر آب ، گرد و غبار و ضربه

همه چیز درباره دوربین مدار بسته بولت (Bullet)

دوربین بولت دارای یک تفاوت اصلی با دوربین مداربسته Dome یا سقفی می باشد و این تفاوت باعث می شود تا ما بتوانیم به راحتی و با خیالی آسوده از دوربین مداربسته بولت در محیط های باز و به اصطلاح out door از آن ها استفاده کنیم!

مقاومت دوربین مداربسته بولت (Bullet)

این نوع دوربین نسبت به رطوبت و گرد و غبار بسیار مقاوم می باشد و در شرایط مختلف آب و هوایی و محیطی قابل استفاده است و همین امر باعث ایجاد تمایز اساسی دوربین مدار بسته بولت نسبت به مدل دام می باشد.

اندازه و ابعاد دوربین مدار بسته بولت

دوربین مداربسته بولت دارای ابعاد و اندازه های مختلف است و حتی نمونه هایی با جنس پلاستیک نیز از آن ها تولید می شود ، اما ویژگی مشترک تمام آن ها مقاومت در برابر رطوبت و گرد و غبار می باشد.

نکته

قابل ذکر است که نمونه های دوربین مداربسته بولت فلزی علاوه بر مقاومت در برابر رطوبت و گرد و غبار نسبت به ضربه نیز تا حد زیادی مقاوم هستند!

روش فهمیدن میزان مقاومت دوربین مدار بسته Bullet

تمام دوربین های مدار بسته بولت که تولید شده و می شوند از دید تولید کننده و با توجه به آزمایش های انجام شده بر روی آن ها دارای مقاومت های مختلفی در برابر آب و گرد و غبار هستند ، مثلا بعضی از آن ها حتی در زیر آب هم بدون مشکل کار می کنند و برخی تنها در مقابل رطوبت های محیطی مقاوم هستند ، ولی اکثر آن ها برای مقاومت در برابر بارندگی و گرد و غبار طراحی شده اند.

شاخص تایین مقاومت دوربین مداربسته بولت

پس از دانستن توضیحات قبلی شما باید بدانید که میزان مقاومت دوربین مدار بسته Bullet را با دو حرف انگلیسی I و P که در کنار هم و به شکل IP نوشته می شوند نشان می دهند ، البته این شاخص با IP در بحث شبکه های کامپیوتری تفاوت دارد و معمولا علاوه بر وجود IP دو عدد از 0 تا 9 در جلوی آن دیده می شود ، مانند : IP66 – IP68 و …

اعداد جلوی IP بیانگر چیست ؟

در جلوی عبارت IP دو عدد وجود دارد که اولین عدد مربوط به مقاومت در برابر گرد و غبار و دومین عدد مربوط به مقاومت دوربین در برابر آب و رطوبت می باشد.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *