بهترین دوربین مدار بسته

بهترین دوربین مداربسته
بهترین دوربین مدار بسته

بهترین دوربین مدار بسته برای شما چیست و باید چه ویژگی هایی را دارا باشد تا بتواند نیاز های شما را برطرف کند و علاوه بر آن از جنبه های امنیتی نیز کامل و بدون نقص باشد! در ادامه با ما همراه باشید تا با مهمترین بخش های مرتبط با این سوال که مطمعنا در انتخابی درست تاثیر گذار می باشد شما را راهنمایی نماییم.

بهترین دوربین مدار بسته!

دام – بولت – آی پی – آنالوگ – ای اچ دی و …

بهترین دوربین مداربسته (تکنولوژی ساخت)

همانطور که در مقالات گذشته گفتیم دوربین ها به سه دسته اصلی از لحاظ تکنولوژی ساخت تقسیم می شوند که به ترتیب از گذشته به حال عبارت اند از آنالوگ ، IP و AHD که در ابتدا نیاز دارید تا با توجه به کاربرد هر کدام و توضیحات گفته شده در ادامه مقاله بهترین دوربین مدار بسته از لحاظ تکنولوژی ساخت را برای خود انتخاب کنید.

بهترین دوربین مدار بسته (کیفیت تصویر)

برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته در ابتدا لازم است بدانید که به طور کلی دوربین ها به ترتیب از بالاترین کیفیت تصویر به پایین عبارت اند از دوربین های IP ، AHD و در انتها آنالوگ که هر کدام از آن ها نیز با کیفیت های تصویر متفاوت عرضه می شوند.

دوربین های IP و AHD:

کیفیت این دوربین ها با معیار رزولوشن سنجیده میشود و به ترتیب با کیفیت های 1 مگاپیکسل ، 1.3 مگاپیکسل ، 2 مگاپیکسل ، 2.4 مگاپیکسل ، 3 و 4 مگاپیکسل تولید می شوند ، البته در برخی از برند ها دوربین هایی حتی با کیفیت 8 مگاپیکسل نیز تولید می شود ولی در ایران پر کاربرد ترین کیفیت ها از 1 تا 4 مگاپیکسل می باشد.

دوربین های آنالوگ:

در دوربین های آنالوگ کیفیت بر حسب TVL (تی وی لاین) سنجیده می شود که به ترتیب از کیفیت 700 TVl شروع شده و میتواند تا کیفیت 1200 TVL پیشرفت کند.

زاویه دید دوربین مداربسته

زاویه دید بخش تاثیر گذار دیگری در انتخاب بهترین دوربین مدار بسته مناسب برای شماست ، دوربین های مدار بسته دارای لنز های گوناگونی هستند که این لنز ها می توانند زاویه دید دوربین را بسته تر یا باز تر کنند.
دوربین هایی که زاویه دید باز تری دارند و به اصطلاح واید (WIDTH) هستند ، برای مشاهده تصاویر در فواصل نزدیکتر مناسب هستند و دوربین های با زاویه دید بسته تر برای فواصل دور پرکاربرد هستند.

نکته:

هرچه عدد مربوط به لنز دوربین کمتر باشد دوربین زاویه دید بیشتری را پوشش می دهد که پر کاربرد ترین لنز ها عبارت اند از : لنز 3.6mm ، لنز 2.8mm و لنز 1.9mm

محیط نصب دوربین مداربسته

برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته باید در نظر داشته باشید که محل قرار گیری دوربین مورد نظر کجاست؟
برخی از دوربین ها برای محیط های داخلی طراحی شده اند که در صورت استفاده در محیط خارجی به محض ورود رطوبت دچار مشکل می شوند ، اما در مقابل دوربین هایی نیز طراحی شده اند که به راحتی می توان از آن ها در محیط های خارجی و حتی برف و باران استفاده کرد.

نکته:

معمولا دوربین های دام یا سقفی برای محیط های داخلی و دوربین های بولت برای محیط های خارجی طراحی و تولید شده اند ، در عین حال استثناء نیز وجود دارد.

بهترین دوربین مدار بسته (هزینه)

هزینه یکی از اصلی ترین موارد در انتخاب بهترین دوربین مداربسته می باشد ، چرا که دوربین هم مانند دیگر اجناس با قیمت ها و کیفیت های متفاوت عرضه می شود!

دوربین های IP چه در زمینه خرید و چه در زمینه نصب و راه اندازی از دوربین های AHD و ANALOG گران تر هستند و تقریبا هزینه 2 تا 3 برابری را باید برای آن ها در نظر گرفت.

بعد از آن دوربین های AHD در رتبه دوم از لحاظ هزینه ای قرار دارند ، اما به دلیل بستر پیاده سازی یکسان با دوربین های آنالوگ تفاوت قیمت کمتری بین AHD و ANALOG وجود دارد و تنها باید هزینه بیشتری برای دوربین ها و دستگاه ضبط ویدیویی پرداخت کرد ، در انتها باید بدانید که دوربین های آنالوگ نسبت به باقی تکنولوژی ها ارزانتر و در عین حال بی کیفیت تر هستند.

نکته

لازم به ذکر است که در بخش هزینه مربوط به مبحث بهترین دوربین مداربسته معمولا دوربین های بولت که قابل استفاده در محیط های خارجی هستند کمی گران تر از دوربین های دام می باشند.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *