تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و AHD

تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و AHD
تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و AHD

تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و AHD چیست ؟ این سوال شاید از ذهن شما نیز عبور کرده باشد که چه تفاوتی بین دوربین مداربسته ANALOG و AHD وجود دارد که باعث می شود دارای کیفیت های تصویر متفاوتی باشند ، در حالی که هر دو از بستری یکسان برای انتقال سیگنال های تصویر استفاده می کنند اما در نتیجه نهایی که در نمایشگر ظاهر می شود دوربین مداربسته آنالوگ مغلوب این مقایسه است و دوربین مداربسته ای اچ دی با قدرت پیشتازی می کند!

فرق بین دوربین مداربسته آنالوگ و AHD

ظاهری مشابه ، تجهیزاتی یکسان با کیفیت تصویر متفاوت

ویژگی های یکسان دوربین مداربسته آنالوگ و AHD

علاوه بر تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و AHD آن ها ویژگی های مشترکی نیز با یکدیگر دارند ، از جمله این ویژگی ها میتوان به شکل ظاهری آن ها که هر دو دارای مدل های بولت ، دام ، PTZ و دیگر اشکال متداول دوربین مدار بسته هستند اشاره کرد.

دید در شب

با وجود تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و AHD هر دو تکنولوژی دوربین مدار بسته آنالوگ و ای اچ دی در مدل های دید در شب دارای LED های مادون قرمز در اطراف لنز خود هستند که این امر باعث می شود در تاریکی نیز بتوانند تصاویر را پردازش و ضبط کنند!

بستر پیاده سازی

یکی دیگر از ویژگی های مشترک دوربین مداربسته Analog و AHD را میتوان بستر مورد نیاز پیاده سازی دانست ، به طوری که در هر دوی آن ها از کابل کواکسیال یا RG59 استفاده می شود و فیش ها و سوکت های مورد نیاز در هر دو تکنولوژی دوربین مدار بسته آنالوگ و ای اچ دی مشترک و از نوع فیش های BNC می باشد.

تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و AHD

با تمام این ویژگی های مشترک بین دوربین مدار بسته آنالوگ و AHD یک تفاوت بسیار مهم و ارزشمند وجود دارد و تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و AHD کیفیت تصویر آن ها با یکدیگر است به طوری که اگر دو تصویر از این دوربین ها را در کنار هم مشاهده کنید شاید اصلا فکرش را نکنید که از لحاظ ظاهری و بستر پیاده سازی اینقدر به هم تشابه داشته باشند!

دلیل تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و AHD

اما دلیل تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و AHD وجود تکنولوژی پیشرفته ، لنز متفاوت و چیپست های مبدل در دوربین های ای اچ دی است.
وظیفه این مجموعه تبدیل تصاویر با کیفیتی که از لنز این دوربین به دست می آید و با کیفیت HD می باشد به سیگنال های آنالوگ و انتقال این سیگنال ها از طریق بستر Analog است.

نکته

لازم به ذکر است که همین تکنولوژی که در دوربین های AHD وجود دارد در دستگاه ضبط ویدیویی آن نیز وجود دارد که به صورت بر عکس عمل کرده و سیگنال های آنالوگ دریافتی را مجددا به تصاویر با کیفیت HD تبدیل می کند.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *