دوربین مدار بسته آنالوگ (Analog)

مقاله دوربین مدار بسته آنالوگ
دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین مدار بسته آنالوگ (Analog) کیفیت پایین تصاویر تا حدی که امکان تشخیص چهره به سختی ممکن بود ، اما بسیار پر استفاده بوده و می توان آن را دریچه ورود به نسل دوربین های مداربسته امروزی دانست! البته نباید این موضوع را فراموش کرد که این مدل از دوربین های مداربسته دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و می توان آن را مهره سوخته دوربین های مدار بسته دانست.

دوربین مداربسته آنالوگ (Analog)

تکنولوژی Analog

سیستم های آنالوگ جزو اولین نوع دوربین های مدار بسته به حساب می آیند که در طراحی آن ها از بستر Analog استفاده شده.

کیفیت دوربین مدار بسته آنالوگ

کیفیت تصویر دوربین مداربسته آنالوگ نسبت به باقی تکنولوژی ها در زمینه دوربین مدار بسته پایین تر بوده و بر حسب خطوط افقی که از بالا تا پایین کشیده شده اند تصاویر را به وجود می آورند.
کیفیت دوربین مداربسته آنالوگ (Analog) بر حسب تی وی لاین محاسبه می شود که به اختصار آن را TVL می نامند.

متداول ترین کیفیت های دوربین مداربسته آنالوگ

برخی از کیفیت هایی که در سال های گذشته بیشتر مورد استفاده قرار گرفته 700TVL – 800TVL – 900TVL بوده که حتی بالاترین کیفیت موجود آن نیز از سیستم های نسل جدید که AHD نام دارد ، کیفیت بسیار پایین تری داشته است.

اشکال دوربین مدار بسته Analog

دوربین مدار بسته آنالوگ نیز مانند دیگر تکنولوژی های دوربین مداربسته دارای اشکال متفاوتی بوده ولی متداول ترین مدل های آن را دوربین های Dome و Bullet تشکیل داده اند.

DVR دوربین مداربسته آنالوگ

دستگاه های ضبط ویدیویی یا همان DVR ها نیز دارای ورودی های مختلفی جهت اتصال دوربین مداربسته بوده که دی وی آر های 4 – 8 و 16 کانال ، رایج ترین آن ها هستند.

بستر کابل کشی

بستر کابل کشی دوربین های مداربسته آنالوگ همان کابل RG59 است که امروزه نیز یکی از پر مصرف ترین کابل ها در صنعت دوربین مدار بسته می باشد.

کلام آخر

در آخر می توان گفت که دوربین های مدار بسته آنالوگ دریچه ورود به نسل جدید دوربین های مداربسته بوده و با تمام معایب خود در دوره ای بیشترین کاربرد را داشته است ، حتی امروزه نیز بسیاری از افراد و حتی سازمان ها ، همچنان در حال استفاده از آن ها هستند ، البته این موارد از گذشته که اقدام به نصب سیستم امنیتی خود کرده بودند دیگر اقدام به تعویض و به روز رسانی آن نکرده اند ، چرا که در حال حاضر دیگر کسی اقدام به نصب دوربین مدار بسته آنالوگ (Analog) نمی کند و این سیستم یک تکنولوژی منسوخ است.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *