دوربین مدار بسته AHD

دوربین مداربسته AHD
دوربین مداربسته AHD

دوربین مدار بسته AHD ( ای اچ دی ) یکی از جدید ترین تکنولوژی ها در زمینه دوربین مداربسته می باشد. AHD که مخفف کلمه انگلیسی Analog high definition می باشد با تکنولوژی جدید خود ، کیفیت دوربین های HD را در بستر آنالوگ فراهم می کند! این دوربین بسیار کار آمد می باشد و یکی از پر استفاده ترین مدل دوربین ها می باشد ، چرا که همزمان مزایای دوربین های آنالوگ و دوربین های آی پی را در اختیار شما قرار می دهد!

دوربین مدار بسته ای اچ دی یا AHD

این مدل از دوربین مدار بسته با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و تجهیزات مخصوص ، به ما کمک می کند تا بتوانیم با هزینه ای کمتر و با تجهیزاتی ساده تر کیفیت بسیار مطلوب دوربین های آی پی (IP) را در قالب دوربین مداربسته ای اچ دی (AHD) در اختیار داشته باشیم.

تکنولوژی دوربین مدار بسته AHD


در تکنولوژی دوربین مداربسته AHD از چیپست هایی مخصوص استفاده شده.
این چیپست ها تصاویر اچ دی (HD) را که توسط سنسور دوربین مدار بسته دریافت می کنند به سیگنال های آنالوگ تبدیل می کند که این کار باعث می شود برای نصب این مدل بتوانیم از بستر کابل کشی آنالوگ که معروف به کابل کواکسیال یا RG59 می باشد استفاده کنیم.

کاهش هزینه کابل کشی با دوربین مدار بسته AHD


این مطلب باعث می شود که هزینه کابل کشی تا حد زیادی کاهش پیدا کند ، چرا که قیمت کابل RG59 بسیار ارزانتر از کابل شبکه یا همان کابل RJ45 می باشد.

چیپست دستگاه دی وی آر (AHD)

حال که چیپست تعبیه شده روی دوربین تصاویر HD را به آنالوگ تبدیل کرد و ما توانستیم این تصاویر را با بستر کابل کشی آنالوگ (Analog) انتقال دهیم این تصاویر با اتصال سر دیگر کابل به دستگاه دی وی آر (DVR) میرسند و برای اینکه ما بتوانیم مجددا تصاویر را با کیفت اچ دی (HD) دریافت کنیم ، بر روی دستگاه دی وی آر نیز چیپستی وجود دارد.

تبدیل آنالوگ به ای اچ دی


وظیفه این چیپست این است که مجددا تصاویری را که در چیپست دوربین مدار بسته AHD آنالوگ شده بودند ، دوباره به کیفیت اصلی خود یعنی اچ دی (HD) تبدیل کند.
پس از این تبدیل های سریع و متوالی میتوانیم تصاویر با کیفیت بالا را ، با هزینه های به مراتب کمتر مشاهده کنیم.

کانکتور ها و فیش ها دوربین مداربسته AHD


لازم به ذکر است که علاوه بر کابل کشی ها که بر بستر آنالوگ انجام می شود ، کانکتور ها و فیش ها هم مانند دوربین مدار بسته آنالوگ می باشد و تمام این امکانات را به لطف این تکنولوژی در اختیار داریم.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *